Články

Zábava s dítětem

Pohyb stimuluje organismus malého dítěte, aby se vyvíjel. Z tohoto důvodu by aktivní odpočinek měl být pravidelnou součástí každého dítěte. Zábava na čerstvém vzduchu má také pozitivní vliv na pokožku. Přečtěte si více o jeho roli.

Bezpečné průzkumy

Když dovolíte svému dítěti jednat a omezíte se v nahození nápadů pro zábavu, určitě Vás překvapí svou vynalézavostí. Jen nezapomeňte, aby byla zajištěna bezpečnost. Nezneužívejte slovo „nemůžeš“, v případě, že aktivita dítěte je bezpečná. Můžete klidně dovolit kreativní hry, které na konci vyžadují velké praní. V klidu – šťastné děti jsou někdy také „špinavé“ děti. Jen nezapomeňte, aby bylo oblečení vyprané v prášku určeném pro děti. Pokožka dítěte je nezralá a snadno přes ni pronikají škodlivé látky, které obsahují obyčejné prášky. Kromě toho během venkovních aktivit na čerstvém vzduchu, a to zejména na podzim a v zimě, nezapomeňte používat ochranné krémy. Tímto způsobem také zabezpečíte své dítě.

Malý průzkumník

Zábava, i když se zdá být málo atraktivní pro dospělé, hraje v životě dítěte velmi důležitou roli: rozvíjí myšlení, paměť a vnímavost. Umožní Vám relaxovat a je to vynikající příležitost naučit se mnoho dovedností.

Dítě se učí světa prostřednictvím pohybu a zábavy. Potřeba pohybu je velmi silná v prvním roce života – batole chce znát okolní objekty a postupně rozvíjí jeho pohyblivost: začne se otáčet, plazit, chodit po čtyřech, chodit. Také v tomto věku začne intenzivní vývoj smyslu pro cit a dotek a proto si děti rády hrají s chrastítky a jinými hračky, které můžou chytit ručkami. 2-3-leté dítě rádo něco dělá. Potřeby zároveň ve hře mnoho svobody. Na procházce neochotně sedí v kočárku. Chce sbírat kamínky, listí nebo klacky. A v pískovišti tráví dlouhé chvíle hrabáním v písku nebo jeho vožením v hračkách. Samotná aktivita je pro něj důležitější než jeho efekt.