Články

Pokožka dítěte v zimě

U dětí snadno dochází k omrzlinám, především tváře. Ale zimou vysušená pokožka je náchylnější k podráždění v odkrytých částech těla. Naučte se, jak ji chránit.

Procházky pod ochranou

Vítr a chlad vysušují pokožku. Proto při procházce, lékaři doporučují použít speciální krém na zimu na ochranu kůže malého dítěte – namazat mu obličej, nos, uši a prsty, což vytvoří ochrannou vrstvu proti mrazu. Nezapomeňte, že u děti dojde snadno k omrzlinám (zvláště tváří), nicméně nevzdávejte zimní procházky, zvláště když je slunečno a sucho. Vzduch venku je mnohem zdravější než v bytě vytápěném radiátory. Zůstat doma je lepší pouze tehdy, když se zima spojí s ostrým větrem – dokonce i mírný mráz se v těchto dnech projevuje mnohem silněji.

Správně oblečené 2-3-leté dítě si může hrát venku i v zimě – pravidelné procházky utuží jeho tělo. Jen nezapomeňte na ochranu nejcitlivějších míst proti chladu: ručičky, nohy a uši. A co je třeba se postarat každý den doma?

V péči o pokožku

Topná sezóna může být obtížná pro mladší pleť, přispívá k vysušení povrchu kůže, a protože kůže do 3 let není zcela zralá, není úplnou ochranou faktorů, které mohou způsobit podráždění. V zimě je pokožka snadněji vystavena na poškození, což má za následek vznik nepříjemného svědění. Určitě byste tomu chtěla zabránit. Takže pamatujte, že řádná péče o dětskou pokožku je velmi důležitá. Postarejte se také o oblečení – nakonec pokrývá kůži Vašeho dítěte non-stop – a to jak ve dne, tak i v noci. Mělo by být vyrobeno z přírodních vláken, pohodlné a vzdušné. Nezapomeňte na vyprání ve speciálních prostředcích, bezpečných pro dětskou pokožku.