Články

Na prázdninách

Rodinná dovolená je skvělou příležitostí být spolu a pro společné tvoření užších vazeb. Musíte se jenom dobře připravit a zapamatovat si důležité zásady. Podívejte se jaké.

Je těžké říci, jak dlouhá může být cesta s malým dítětem. Hodně záleží na postoji rodičů a temperamentu batolete – ne každý dobře snáší dlouhou jízdu autem nebo let letadlem. Je důležité, aby před odjezdem Vaše dítě vyšetřil lékař, aby jste se ujistili, že je zdravé a nevyvíjí se žádná infekce. Pokud je vše v pořádku, základem je dobře zabalený kufr.

Pravidla na dovolené

Nezapomeňte, že v létě je třeba pokožku dítěte častěji zvlhčovat. Dlouhodobě působící nadměrně slunce kůži vysušuje, a proto vyžaduje pečlivou péči.. Pamatujte na mazání těla dítětě krémy s UV filtry a vysokým faktorem. Kůže dítěte není do 3. roku života zcela zralá, a její ochranné funkce nefungují tak správně, jako v případě dospělých. Je velmi tenká a potřebují zvláštní ochranu. Používejte ochranný krém před vystavením na slunce, a také po každé koupeli, např. v moři. Nezapomeňte, že všechny prostředky na kůži, by měly být ověřeny a musí být vhodné pro použití u dětí. Produkty „pro dospělé“ můžou mít škodlivý vliv na jemnou, ne zcela zralou pleť. To platí i pro prací prášky, takže na dovolené používejte pouze produkty určené pro děti, které zaručují plnou ochranu. To je velmi důležité, protože v letním období, během intenzivního pocení, je pronikání škodlivých látek nezralou kůži Vašeho dítěte mnohem jednodušší.

Zavazadlo na dovolenou

V lékárničce na dovolené by neměly chybět antipyretické léky pro děti a teploměr, stejně jako opatření pro zvlhčování, které se používají během průjmu. Budou se hodit užitečné prostředky na odpuzování komárů a uklidňující kousnutí, obvazy a dezinfekční prostředky, stejně jako pinzeta. Správná ochrana pokožky před sluncem vyžaduje krémy s UV filtry. Bez odpovídající ochrany je citlivá pokožka dítěte ve skutečnosti vystavena škodlivým účinkům slunečního světla. Obsah lékárničky můžete projednat těsně před odjezdem s pediatrem. Opravdu to stojí za to. Také musíte zabalit všechny léky, které dítě bere trvale, zdravotní knížku a doklad o pojištění, pokud jedete do zahraničí.