Články

Ideální koupel

Kůže malého dítěte neplní svou ochrannou funkci stejně jako dospělá, a proto vyžaduje zvláštní péči, včetně koupele. Zjistěte, jaké jsou doporučení.

Podle nejnovějších doporučení by se mělo novorozence a kojence koupat 2-3 krát týdně. Koupel by měla trvat déle než 10 minut. Delší – zbavuje citlivou pleť hydrolipidového pláště. Co to znamená?

Ochranný plášť

Hydrolipidový plášť je směs sekretů mazových a potových žláz a lipidů vytvářených buňkami pokožky. Chrání pokožku před ztrátou vody. Některé produkty pro péči o pleť a prací prostředky mohou zničit tuto ochranu a způsobit nadměrné mytí hydrolipidového pláště. Proto je tak důležitá ochrana dětské pokožky.

Až do věku 3 let obsahuje lipidový plášť méně tuků a na úplně chrání pokožku před poraněním a působením chemických látek, které mohou vniknout do pokožky z oblečení nebo ručníku v průběhu koupele.

ABC koupele a péče

Doporučená teplota vody v koupeli 36-37,5 °C. Kůže batolete také vyžaduje správnou hydrataci a olejování. Některé produkty pro péči na citlivou pokožku obsahují hydratační látky, jako je močovina, glycerin, kyselina mléčná, a mastné, např. ceramidy, triglyceridy a mastné kyseliny. V důsledku toho předcházejí ztrátě vody a zvýší dermální-epidermální bariéru. Kosmetika pro děti musí být bezpečná a musí mít také pozitivní hodnocení institucí, které jsou oprávněné vydávat takové stanoviska.

Měli byste vědět, že koupel je nejen pro čištění pokožky. Pro dítě je také důležitou součástí večerní rituál, který má vliv na pohodu a klidný spánek. Pokud se na kůži objeví zarudnutí je třeba vyzkoušet léčivé koupele s přídavkem manganistanu draselného, škrobu a lněného semínka. Po koupeli není nutné intenzivní utírání pokožky, stačí ji pouze osušit ručníkem. Pamatujte, aby ručník, kterým utíráte prcka po koupeli, byl také vypraný v jemných prostředcích vhodných pro praní dětského oblečení. Tímto způsobem chráníte kůži dítěte před dráždivými látkami, které by mohly zůstat na ručníku po vyprání v obyčejném pracím prášku pro dospělé.