Články

Dům přátelský k dítěti

Chcete, aby oblečení Vašeho dítěte bylo měkké na dotek, krásně vonělo, nemělo žádné skvrny. To je pochopitelné. Ale víte, jak současně zajistit, aby bylo praní bezpečné pro pokožku? Odpovídáme na nejčastější otázky.

Proč je vůně prostředků pro dětí tak jemná?

Než Vás aviváž zláká svou vůní, pamatujte si, že speciální prací prostředky pro děti neobsahují silné aromatické prostředky – jako neobsahují umělá barviva, chemické enzymy nebo optické zjasňovače. Tímto způsobem chrání citlivou dětskou pokožku proti dráždícím složkám, které by prostřednictvím látky mohly proniknout hluboko do těla. Látky obsažené v prostředcích pro děti jsou hypoalergenní a jemné, a to je důležité pro kůži a zdraví dítěte.

Proč nelze kombinovat obyčejné prací prášky s aviváží pro děti nebo naopak?

Používání běžného pracího prášku a pak aviváže pro děti – nebo naopak – není dobré řešení. Složky obsažené v běžných pracích prášcích nebo avivážích se pojí s vláknem a dokonce po dvojitém máchání zůstávají v látce. Takové míchání pracích prostředků (obyčejných a pro děti) způsobuje, že použití výrobku pro děti je bohužel k ničemu. Lepší je v tomto případě se omezit na jediný produkt, ale ujistit se, že je vhodný pro děti.

Jak poznáme, že je prací prostředek bezpečný pro pokožku malých dětí?

Pozorně si přečtěte informace na etiketě. Některé produkty mají na obrázku dítě, to ale neznamená, že mohou být použity pro batolata. Podívejte se, zda je na výrobku informace, že vhodný od prvního dne života. V ideálním případě, by tento produkt měl mít kladné hodnocení z uznávaných výzkumných center.

Proč se aviváže nedoporučuje používat bezprostředně po porodu?

Aviváž – dokonce i ten pro děti – se přidá v poslední fázi praní, což nedává plnou záruku, že bude dobře opláchnuta z oblečení. Proto se v prvních týdnech života doporučuje použít prací prášky a mléka pro praní dětského oblečení. Teprve pak bezpečně používat změkčovače pro děti.

Jaký je rozdíl mezi pracím práškem a mlékem?

Jak prášek, tak i tekutý prací přípravek pro děti jsou prostředky, které pečují o pokožku těch nejmladších. Pokud chcete, aby bylo oblečení měkčí na dotek, stojí za to vyzkoušet tekuté produkty. Mléko pro praní může být také alternativou změkčovadla. Dává jemnost a také se dobře vypláchne z látky. Mohou být použity od prvního dne života.

Mohu použít odstraňovač skvrn a pak vyprat oblečení v pracím prášku pro děti?

Malé děti jsou odborníci na špinavé prádlo. V případě, že si prášek nemůže poradit s přetrvávajícími skvrnami, lze použít odstraňovač skvrn. V takové situaci je třeba zvolit odstraňovač skvrn určený pro dětské oblečení, kterého složení bylo vyvinuté tak, aby současně pečovalo o dětskou pokožku. Kůže dítěte není plně vyvinutá a neposkytuje dostatečnou bariéru proti škodlivým látkám, které mohou být obsaženy v obyčejných odstraňovačích skvrn.