Články

Kapesníková pohotovost

Dětská pokožka vyžaduje pravidelnou péči a používání bezpečných produktů určených pro kojence. Důležitým místem – které je velmi náchylné – je zadeček. Poradíme Vám, jak pečovat o místa, které vyžadují zvláštní ochranu.

Umění přebalování

Časté změny plenek – dokonce každé 3 hodiny a pokaždé, když se dítě pokadí – je základ ochranných opatření. Co je ještě důležité? Po sundání plenky musí být zadek důkladně vyčištěny, a to lze provést dvěma způsoby: teplou, převařenou vodou a bavlněnými tampony, používáním speciálních vlhčených ubrousků určených pro péči. Při čištění zadečku by jste se měli naučit důkladně nahlédnout do zákoutí a záhybů mezi jemnou dětskou pokožku. Jakmile si jste jistí, že je pokožka čistá, nezapomeňte, že je třeba ji ještě osušit a namazat speciálním krémem, aby se zabránilo opruzeninám. Takto ošetřený zadek je připravený na oblečení čisté plenky.

Pomocné ubrousky

Balení vlhčených ubrousků usnadňuje provádění každodenních, mnohonásobných ošetření a skvěle se osvědčí i mimo domov, když je změna plenek často problémem. Vlhčené ubrousky si zaslouží na místo v sadě věcí, které jsou potřebné na procházku nebo v cestovní tašce – společně s čistou plenkou a krémem na zadek představují téměř nerozlučnou trojici. Ale vlhčené ubrousky jsou užitečné nejen při výměně plenek. Jsou multifunkční, což jde snadno ocenit, a to zejména když se dítě zdokonaluje v těžkém umění jedení kaší, polévek a dalších jídel, přičemž si příjemně zašpiní obličej, ruce a okolí. Zachovávání čistoty zvědavých rukou, které často skončí v puse, vyžaduje rychlý a efektivní zákrok – například použitím vlhčeného ubrousku, který je vhodný pro nezralou kůži malého dítěte a bezpečný pro tělo.

Na co si dát pozor

Při zkoušení vlhčených ubrousků je důležité vyzkoušet jejich vůni, vlhkost, zda jsou měkké a dobře vyčistí jemnou pokožku batolete. Zkontrolujte, zda je výrobek vhodný pro děti od prvních dnů života – jako vlhčené ubrousky Lovela. Jsou vhodné pro citlivou dětskou pokožku a jsou vhodné k otření zadku a rukou nebo pusy.